Se afișează postările cu eticheta environment. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta environment. Afișați toate postările

vineri, 8 octombrie 2010

polar me


Mă întristează reclamele cu urşi polari care-şi pierd habitatul. Bineînţeles că aş vrea să văd vreo trei urşi la fereastră în fiecare dimineaţă, însă ştiu şi înţeleg că locul lor e departe la poli...Hai să-i păstrăm acolo!
E vorba de reclama celor de la Nissan LEAF: Polar Bear
http://www.youtube.com/watch?v=BNeEVkhTutY

marți, 21 septembrie 2010

mai întâi a fost girafa...

Am petrecut o jumătate de oră cu această mamă rinocer. Eu mă fixasem pe interjecţia Uaaa! urmând...Nu-mi vine să cred...ce drăguţ rumegă! Eram ferm convinsă că nu mai este loc pentru alte animale. Cine mai are nevoie de altceva în afară de rinoceri?


Locul 3 în preferinţe îl ocupă pinguinii...păcat doar că erau fraţii celor imperiali, marea mea pasiune. Jucăuşi, înotătorii aştia îmi păreau un fel de babyanimals.





La 27 de grade...tuturor le venea să se pisicească în lene, la umbră.





Cum marile iubiri nu se uită...am suspinat de sus. Fram nu mai era doar o fotografie, doar o carte, ci un uriaş urs alb...ca de pluş, dar cu colţi. Nu, nu-mi venea să cred că nu este de îmbrăţişat la cât e de frumos. Da, până şi el înoată...!



Sunt roz, sunt şi albe...cred că tocmai mi-a fost desfinţată poanta cu creveţii!


apoi restul animalelor!

































sâmbătă, 9 ianuarie 2010

joi, 7 ianuarie 2010

polar bears



Campania pentru mediu, Ogilvy, New York